Wyniki Konkursu

12. edycja konkursu Leica Street Photo przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Ponad 2 000 tysiące uczestników z 102 krajów i 9 761 zgłoszone zdjęcia, zaowocowały niezwykle wysokim poziomem tegorocznego konkursu. Niezwykle cieszy nas fakt, że inicjatywa jednoczy społeczność fotograficzną z całego świata i przyczynia się do jeszcze większej popularyzacji fotografii ulicznej.

Jury w tym roku obradowało w pięcioosobowym składzie – dwóch fantastycznych fotografów Sascha Van Der Werf, Przemek Chudkiewicz, których wspierali Patryk Wiśniewski – Leica Camera Poland, David Rojkowski – LFI i Maciej Zieliński – Digital Camera Poland. Zespół jurorów uważnie przejrzał zgłoszenia z całego świata i spędził długie godziny na dyskusjach o najlepszych zdjęciach ulicznych z 2022 roku. Nie będziemy ukrywać, że w związku z wysokim poziomem była to prawdziwa przyjemność!

I tak oto dotarliśmy do finałowej dwudziestki – najlepszych (zdaniem jury) zdjęć zgłoszonych do 12. Leica Street Photo. Zwycięzcę lub zwyciężczynię nagrody Grand Prix, którą jest aparat Leica SL2-S, poznamy podczas otwarcia wystawy w Leica Gallery Warszawa, 8 marca o godz.18:00. Już dziś serdecznie Was zapraszamy!

Ogłoszenie Grand Prix:

Ogłoszenie wyników jest już dostępne online :

Andrea Bettancini

Antonio Marotta

Beata Zawrzel

Chanathip Chayanggoon na Ayudya

Deepbrata Dutta

Emir Ali Kaya

Janin Niels

Janos Kummer

Joanna Mrowka

Jonathan Jasberg

Karolina Maliszewski

Kuba Abramowicz

Kuba Kaminski

Md Enamul Kabir

Massimiliano Faralli

Michel Kharoubi

Olek Knitter

Pawel Jedrusik

Philipp Czampiel/p>

Rodrigo Koraicho